Az itt bemutatott termékek gyártóinak egy részével partnerségben állok, ami segít az oldal fenntartásában. Ez befolyásolhatja, hogy melyik termékek szerepelnek a listában, viszont nem befolyásolja a róluk alkotott véleményemet. Itt találod a partnereim listáját és hogy hogyan jut az oldal bevételhez.
Fontos tanulságok
- Tárold fizikai formában a walleteidhez tartozó jelszavaid biztonságos helyen.
- Mindig tartsd több helyen szétosztva kriptoeszközeidet, ezzel csökkentve azok elvesztésének kockázatát.
- Kezeld úgy, mint egy széfet, nem divateszközt.
A kripto pénztárcák elengedhetetlenek bárki számára, aki kriptovalutákat birtokolna, mint például a Bitcoin, vagy Ether.
Ezeknek kiválasztása nehéz feladat lehet, főleg ha még újak vagyunk a blokklánc világában.
Mire jó egy kripto wallet?
A kripto walletek fő célja a kriptoeszközeink tárolása, küldése, fogadása. Emellett lehetővé teszi a decentralizált platformokhoz (dApp) való csatlakozást is, ahol egyedi azonosítóként is szolgál.
Ezeken a digitális pénztárcákon a kriptovalutákat úgy tárolhatjuk, hogy ahhoz csak az fér hozzá, aki rendelkezik a tárcához tartozó titkos szavak sorrendjével (secret phrase).
Hasonló megoldás, mint egy otthoni széf, csak digitális formában kriptoeszközeink számára.
Wallet típusai
A kripto pénztárcákat megkülönböztetjük az alapján, hogy rendelkeznek-e internetkapcsolattal (“hot wallet”), vagy sem (“cold wallet).
Az internetkapcsolattal nem rendelkező walletek – úgynevezett cold walletek – sokkal nehezebben feltörhetőek, viszont használatuk bonyolultabb, többnyire nagy összegekkel rendelkező, tapasztaltalt felhasználók számára ajánlottak.
Ledger Nano X
Ha cold walletekről beszélünk, akkor nehéz lenne kihagyni a Ledgert. Több, mint 4 millió elégedett vásárlójukkal és 3 elérhető walletükkel a legnépszerűbb márka a piacon.
A biztonságukat az is igazolja, hogy az évek során még senkinek nem sikerült feltörnie a walletjüket.
A Ledger walletek kompatibilisek a legtöbb blokklánccal, és decentralizált alkalmazásokat is használhatunk velük.
A belépő kategóriás walletjük a Nano S, zászlóshajójuk a Nano X, míg a legújabb termékük a Ledger STAX.
Ha cold walletet keresel, akkor a Ledger szerintem a legjobb opció a piacon!
>> Weboldal: Ledger
Metamask
Online kapcsolattal rendelkező (“hot”) walletek közül a Metamask az, amit mindenki ismer.
Google Chrome bővítményen keresztül igazgathatjuk benne a kriptoeszközeinket és kompatibilis az Ethereum (ERC-20), Polygon (MATIC) és Binance (BSC) hálózataival.
A legtöbb decentralizált alkalmazás elsők közt támogatja és preferálja.
>> Weboldal: Metamask
Nexo Wallet
A Nexo Európa legnagyobb kriptohitelező cége, ami az elmúlt évek alatt folyamatos fejlesztéseket vezetett be a platformján.
A 2022-es év során megfigyelhettünk egy növekedő érdeklődést a decentralizált walletek felé, amire a Nexo azonnal reagált.
Év végére ki is adta saját non-custodial walletjét, ami szinkronizálható a Metamask és Coinbase walletekkel.
A walletben tárolhatjuk Ethereum, Polygon és Binance Smart Chain alapú tokenjeinket, NFT-ket, ezekkel kereskedhetünk, a közeljövőben pedig elérhető lesz a platform beépített “Earn” funkciója, amivel plusz jövedelemhez is juthatunk.
>> Weboldal: Nexo Wallet
Szerezz naponta kifizetett kamatokat kriptoeszközeid után a Nexo platformján! Most 25 dollárnyi Bitcoint is szerezhetsz, ha itt regisztrálsz!
(Részletek a linkben!)
TrustWallet
A Trust Wallet az egyik legnépszerűbb Metamask alternatíva. Fő támogatott hálózata a Binance Smart Chain (a Binance vezérigazgatója is ezt a walletet ajánlja).
A fenti okok miatt például a PancakeSwaphoz a legtöbben ezt a hot walletet használják.
>> Weboldal: Trust Wallet
Rólam: 2019 óta vagyok a kripto piacon, végzettségemet tekintve gazdaságinformatikus, 2022 eleje óta pedig a Nexo európai Ambassador csapatát vezetem.