Tartalomjegyzék
Ha kriptodeviza vásárlásra adjuk a fejünket, akkor megkerülhetetlen egy kripto tőzsde használata. Ebben a cikkben a Binance felületét vesszük át részletesebben, amit én is több, mint 3 éve használok gondtalanul, befektetési tevékenységeim egyik gyakori eszköze.
Ha regisztrálnál a platformra, akkor ezen a linken keresztül 10% kedvezményt kapsz a jövőbeli tranzakciós díjaidra és az én munkámat is támogatod!
Előnyök
Kezdjük is az előnyökkel. A cég több éves múlttal rendelkezik, így bőven volt idejük javítani, fejleszteni a szolgáltatásaikon.
Alacsony díjak
A Binance platformja nyújtja a piacon az egyik legalacsonyabb kereskedési díjakat, ezzel pedig tökéletes választás azoknak, akik aktívan kereskednének, illetve fontos náluk, hogy a választott kripto tőzsde költséghatékony legyen.
A platform 0,02%-0,1% kereskedési díjat számol fel annak fügvényében, hogy mekkora havi forgalmat generálunk. A Binance díjszabásáról bővebben itt olvashatsz.
Többszáz támogatott kriptoeszköz
A Binance tőzsde nagy előnye, hogy az egyik legtöbb kriptoeszközt támogatja. A platform jelenleg több, mint 350 kriptodeviza közül válogathatsz, mint például:
- Bitcoin,
- Ethereum,
- Cardano,
- Polygon,
- XRP,
- Dogecoin
Általánosságban elmondható, hogy ha olyan kripto projekttel találkozunk, amit a Binance sem támogat, akkor érdemes jobban utánanézni a projektnek, mert kiemelten kockázatos lehet a befektetés.
Többmillió felhasználó
A fenti előnyökből adódóan már több, mint 90 millió regisztrált felhasználóval büszkélkedhet a Binance, ami elősegíti a folyamatos fejlesztéseket, lehetséges hibák folyamatos javítását.
Hátrányok
Mint minden platformnak, a Binance-nek is vannak hibái, hátrányosságai, viszont ezek nem mindenki számára jelennek meg problémaként.
Egyeseknek bonyolult lehet
A platform rengeteg funkcióval rendelkezik, ami egyszerre előny egy, a területen jártas felhasználónak, és hátrány annak, aki most vág bele a kriptoeszközök világába. A platformon elérhető 4 típusú kereskedési funkció, 5 típusú wallet és számos megtakarítási funkció, amelyek mind a főoldalról érhetőek el.
Regisztráció
A Binance felületére ezzel a linkkel regisztrálva az egyébként is alacsony tranzakciós díjakból további 10% kedvezmény érhető el.
A regisztráció után még szükség lesz egy úgynevezett “KYC” (Know Your Customer) ellenőrzésre, ahol be kell fotóznunk a személyigazolványunk két oldalát, csatolni egy lakhelyünket igazoló dokumentumot (erre a legegyszerűbb a havi bankszámlakivonat), majd a telefonunkkal egy fotót kell készítenünk az arcunkról (ez nem kerül tárolásra).
Egyenleg feltöltése
A Binance platformjának nagy előnye, hogy támogatja az euroövezeti utalásokat (SEPA), amik nagyban csökkentik a banki ki- és beutalások költségeit. A kövezkező pár sorban megnézzük lépésről lépésre, hogy hogyan is kell kiutalni a platformról bankszámlaszámra.
Kiválasztjuk a felső sávban a Wallet/ “Fiat and Spot” pénztárcát, majd utána megkeressük az euro-t, mint devizát és a “Deposit”, azaz beutalás lehetőségre kattintunk.
Ezután beutalás módjaként megadjuk az euroövezeti utalást (SEPA), majd a megjelenő címre indítunk deviza utalást bankunkból.
Kifejezetten figyeljünk a közleményre, mivel ez alapján fogják beazonosítani, hogy kinek írják jóvá az utalást a Binance felületén.
Az euroövezeti devizautalás módja bankonként eltérő, így érdemes erre külön rákeresni a bankon belül!
Kripto vásárlás egyenlegből
Meglévő euro, vagy stablecoin egyenlegünkből kriptoeszközöket vásárolhatunk a “Trade” menüponton belül.
Egyszerűbb megoldásként használhatjuk a “Binance Convert” funkciót, vagy a jóval több funkcióval rendelkező, azonban bonyolultabb “Spot” lehetőséget.
Kripto vásárlás bankkártyával
A Binance felületén keresztül lehetőség van bankkártyával is vásárolni kriptodevizákat minimum 8 ezer forintos összegben.
Ez a módszer általában gyorsabb, de minimális tranzakciós díjakat felszámolhatnak, esetlegesen pár magyar bank nem hagyja jóvá a vásárlást.
Kiutalás
A platformról való kiutalás szintén egyszerű, köszönhetően a SEPA utalás támogatottságának.
A felső sávban kiválasztjuk a “Wallet”, majd a “Fiat and Spot” opciót.
Megkeressük az euro-t, majd a “Withdraw”, azaz kiutalás opciót választjuk.
Kiválasztjuk a SEPA opciót, mint utalási módszer, majd a folytatás gombra kattintunk.
Megadjuk a kiutalni szánt összeget, a bankszámlaszámot, és az összeg 1-2 munkanapon belül megérkezik a számlánkra.
Binance kártya
A Binance platformja szintén lehetővé teszi számunkra, hogy kriptoeszközeinkkel fizessük mindennapos kiadásainkat.
A Binance kártya minden olyan helyen használható, ahol támogatják a Visa bankkártyákat.
További információkat a Binance hivatalos oldalán találunk.
Binance Earn
A kriptotőzsdén le is köthetjük kriptoeszközeinket, ami után a platform kamatot biztosít. Ezzel a Binance felületén keresztül akár úgymond “passzív bevételhez” is juthatunk, bár természetesen ez is tartogat kockázatokat.
Lehetőségünk van rugalmas futamidejű megtakarítást kötni (“Flexible”), ahol a kriptoeszközeinket bármikor kivehetjük, vagy szétnézhetünk a 7,30,60 és 90 napos lehetőségek között.
A platformon elérhető kamatokról a hivatalos oldalon találsz további információt.
GY.I.K.
A Binance tranzakciós díjai több szempont alapján változnak 0,02 és 0,1% között.
A platform több külföldi devizát is támogat. Ezek közül a népszerűbbek az amerikai dollár, euro és angol font.
A cég székhelye a Kajmán-szigeteken található.
Ha érdekelnek a kriptoeszközök és szeretnél értesülni a legújabb hírekről, piaci elemzésekről, akkor ne felejts el feliratkozni a hetente érkező kripto hírlevelemre!